BİLGİ HİZ. / Önemli Bilgiler ve Uyarılar

 

Pasaportlar, umreye gidecek kişiler tarafından çıkartılacak, vizeler ise firmamız tarafından Suud Konsolosluğu’ndan talep edilecektir. Bu duruma bağlı olarak tüm umrecilerimizin evraklarını 30 gün önceden, ödemelerini ise 20 gün önceden tamamlamış olmaları gerekmektedir. Gecikmelerden dolayı oluşabilecek vize alımı problemlerinden firmamız sorumluluk kabul etmemektedir. Umrecilerimiz, il sağlık merkezlerinde menenjit (ACW135Y) aşısını ücretsiz olarak yaptırarak, aşı kartını seyahat boyunca yanında bulundurmalıdır. Umre programına katılmak isteyen 45 yaş altı bayanlar, mahremleri olmadan yalnız götürülememektedir. Mahremleri olan bayanların noterden muvafakatname alması gerekmektedir. Evli çiftler, nüfus müdürlüğünden alınacak olan vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslını acenteye getirmelidir. Anne, baba ve çocuklar şeklinde seyahat edenler için de vukuatlı nüfus kayıt örneğinin getirilmesi zorunludur. Umrecilerimiz kaç kişilik odada kiminle ya da hangi grup ile kalacağını söylemekle yükümlüdür. Umrecilerimiz sürekli kullandıkları ilaçlarını, reçetelerini ve varsa raporlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Umrecilerimizin gidecekleri programlarından önce umre seminerleri düzenlenmektedir. Seminerlerde umre ile alakalı yapılması gerekenler uygulamalı olarak gösterilmektedir. İstanbul’da ikamet edenler umrecilerimiz hediyelerini, firmamızın merkez bürosunda yapılan kayıttan sonra temin edebileceklerdir. İstanbul dışından kayıt yaptıran umrecilerimize ise hediyeleri kargo ile bağlı bulundukları temsilcilikler vasıtası ile ulaştırılacaktır. Umrecilerimiz; havalimanında uçuş saatlerinden en az 3 saat önce bulunmalıdır. Pasaportlar ve yanlarında bulundurmaları gereken evraklar burada dağıtılacaktır. Umrecilerimize tanınan yük taşıma miktarı hakkı, bagaj için 30 kg, el bagajı için 8 kg ve 5 lt zemzemdir. Hava yollarınca fazla yük için alınacak ücret umrecilerimizce ödenecektir. Umrecilerimiz tarafından Arabistan’ dan yapılacak kargolarda oluşabilecek problemlerden, firmamız kesinlikle sorumlu değildir. Aksaklıklar kargo firması ile müşteri arasında karşılıklı giderilecektir. .

Umrecinin katılacağı tur tarihi itibariyle en az 1 yıl geçerli ve boş vize sayfalı çipli pasaport. T.C. kimlik numaralı 1 adet nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi. Arka fonu beyaz 2 adet vesikalık fotoğraf. 45 yaş altı olup eşleriyle birlikte seyahat edecek bayanlardan vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı. 45 yaş altı bayanlar ile 18 yaşından küçük erkeklerden, birinci derece erkek akrabası ile (baba, amca, dayı, erkek kardeş, oğul, kayınbaba, damat, dede ve erkek yeğen) seyahat edecek olanlardan akrabalık belgesi. Vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı. Noterden muvafakatname ve taahhütname belgesinin aslı.

Gidiş – dönüş uçak biletleri. Umre vizesinin alınması. Konaklama ücretleri. Mekke ve Medine’deki ziyaret yerlerinin gezilmesi. Havaalanından otellere, otellerden havaalanına klimalı otobüsler ile transferler. Hudeybiye ve Cirane umreleri için rehberlik hizmeti. (7 günlük umre programları hariç) Mekke ve Medine arası intikaller. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği. Seyahat sigortası. Rehberlik hizmetleri. Noterden muvafakatname ve taahhütname belgesinin aslı.

Yüksek kapasiteli, bayan-erkek ayrı yemek salonları, bayan ve erkekler için mescid ve sohbet salonları, geniş lobileri ve TV (Sadece haber kanalları), misafirlerimizi rahat ettirecek sayıda asansörler mevcuttur. Odalarımızda, banyo ve tuvalet, klima, TV (Sadece haber kanalları), mini buzdolabı , dahili telefon, elbise dolabı ve komodin mevcuttur.